Ki tud többet a nyírkarászi vasútról?

Idén lenne 100 éves a Kisvárda–Nyírbakta (későbbi Baktalórántháza) vasútvonal, mely községünket is átszelte 1912. szeptember 26-tól megszüntetése napjáig, 1973 év végéig.

E vasútvonal létrehozása érdekében annak idején a település nagy erőfeszítéseket tett, hozzájárult építéséhez, hiszen működésével kedvező változások történtek községünkben. Szó szerint kitárult a világ a vasúti személy- és áruszállítás által, ugyanis lehetővé vált a piacok könnyebb elérhetősége, intenzívebb lett a kereskedelem.

A technikai haladás azonban a közlekedéspolitikában is irányváltást okozott, hatásaként a vasútvonal sorsa megpecsételődött, 60 év után, mint gazdaságtalanul működő vonalat megszüntették.

A száz éves évforduló alkalmából szeretnénk a lakosság segítségét kérni!

Várjuk a Polgármesteri Hivatalban mindazon emberek jelentkezését, akik a hajdani vasútvonalon dolgoztak, rendszeresen használták azt, és még emlékezetükben élnek az utazás pillanatai, ezáltal érdekes történeteket tudnak mesélni, részletesen el tudják mesélni élményeiket.

Várjuk a vasútvonallal kapcsolatos írásos anyagokat, fotókat is, melyeket a község weboldalán megtekinthetnek majd!

Jelentkezési határidő: 2012. június 15!