Országos döntőbe jutott iskolánk diákja

Jól szerepeltek iskolánk tanulói a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat Megyei Pedagógiai, Közművelődési és Képzési Intézete és a Jedlik Ányos Társaság által meghirdetett Országos Fizika verseny regionális döntőjén, melyet Nyíregyházán rendeztek.


A versenyen részt vettek iskolánkból mindazok az V-VIII. osztályos diákok, akik már a helyi szakaszon továbbjutottak. Így 2 ötödikes és egy nyolcadikos diák képviselte a Váci Mihály Általános Iskolát a regionális fordulón, ahol Dudás Zoltán eredménye alapján bejutott az országos döntőbe is.

A verseny amúgy 4 korcsoportban zajlott: V-VI. osztályosok, VII. osztályosok, VIII. osztályosok, és IX-X. osztályos diákok. Különösen az V-es diákoknak volt ez nagy megmérettetés, mert a már sokkal több tudással rendelkező VI. tanulókkal azonos nehézségű feladatokat kaptak, de így is szépen helyt álltak.

Helyezettek a regionális fordulón:

I. Dudás Zoltán (5.o.)

IV. Kapin Miklós (5.o.)

VII. Kótka Judit (8.o.)

2010. április 17-én rendezték meg Nyíregyházán az országos fordulót, melyen Dudás Zoltán 3. díjas lett.

Felkészítő tanáraik: Dudás Béláné és Dienes János

Gratulálunk!