Pátrohai lányok nyerték a “Feszisz.hu” vetélkedőt

Izgalmas és szórakoztató versenyt tartottak 2010. április 13-án (kedden) a Váci Mihály Általános Iskola Óvoda ebédlőjében a felső tagozatosoknak, melyen a Felső-Szabolcsi Iskolaszövetség iskolái is részt vettek.


Évekkel ezelőtt még házi berkekben rendezett ilyen jellegű versenyt az iskola, napjainkra azonban már kinőtte magát és vetélkedésre csábítja a környékbeli iskolák diákjait is. Ezzel a lépéssel nem csak barátokat szerezhetnek tanulóink, hanem szélesíthetik látókörüket és egyben tudásukat is a játék folyamán, hiszen a kérdések és feladatok jó része a FESZISZ-hez és az iskolákhoz kapcsolódott.

A délután során öt iskola diákjai vetélkedtek 3 fős csapatokba szerveződve, akiknek első körben kézügyességüket kellett megmutatniuk, hiszen csapatuk nevéhez kötődve kellett megrajzolniuk saját címerüket.

Persze voltak tudást igénylő feladatok is: képfelismerés-, ahol az iskolák névadóira volt kíváncsi a zsűri-, 13+1 TOTÓ, iskolák mottója valamint az elmaradhatatlan keresztrejtvény.

Természetesen a játékos feladatokról sem feledkeztek meg a szervezők, így volt például tanszervásárlás, kirakós és zene felismerés, mely utóbbi megoldása még a közönségnek is nehézséget okozott.

Az összesített eredmények alapján a versenyt a Móricz Zsigmond Általános Iskola (Pátroha) lánycsapata nyerte, bár az egész megmérettetés nagyon szoros volt.

Gratulálunk a helyezést elért csapatoknak és a résztvevőknek is!

Eredmény:

I. helyezett: Móricz Zsigmond Általános Iskola (Pátroha)

Csapattagok:

1. Szirmai Kinga

2. Juhász Klaudia

3. Mák Viktória

II. helyezett: Váci Mihály Általános Iskola Óvoda (Nyírkarász)

Csapattagok:

1. Dudás Zoltán

2. Kapin Miklós Nándor

3. Tóth Béla

III. helyezett: Ajaki Általános Művelődési Központ és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény (Ajak)

Csapattagok:

1. Balla Eszter

2. Kerekes Orsolya

3. Leskovics Eszter

A zsűri elnöke: Balázs Margit (Váci Mihály Általános Iskola Óvoda Tagiskolája, Laskod)

Tagjai:

–         Kiss Jánosné (Ajaki Általános Művelődési Központ és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény- Ajak)

–         Szabó József (Dr. Kozma Pál Általános Iskola és Életfa Óvoda- Gyulaháza)

–         Kutiné Farkas Katalin (Móricz Zsigmond Általános Iskola- Pátroha)

–         Dienes János (Nyírkarászi Váci Mihály Általános Iskola Óvoda- Nyírkarász)

Műsorvezetők:

– Mészáros Lászlóné

– Pálné Szabó Ilona

Résztvevő csapatok:

Gossip girls (Ajaki Általános Művelődési Központ és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény- Ajak)                                      

1. Balla Eszter

2. Kerekes Orsolya

3. Leskovics Eszter

Emo girls (Móricz Zsigmond Általános Iskola- Pátroha)                                                       

1. Szirmai Kinga

2. Juhász Klaudia

3. Mák Viktória

Nyerő csapat (Móricz Zsigmond Általános Iskola- Pátroha)

1. Szilágyi István

2. Jenei Patrik

3. Csépke Gábor

Gyh. Csajok (Dr. Kozma Pál Általános Iskola és Életfa Óvoda- Gyulaháza)

1. Szoták Szimonetta

2. Szoták Evelin

3. Liptai Dalma

Ifjú Platánok (Váci Mihály Általános Iskola Óvoda Tagiskolája- Laskod)

1. Somodi Alexandra

2. Molnár Tifani

3. Kristófi Erzsébet

Ifjú diákok (Váci Mihály Általános Iskola Óvoda- Nyírkarász)

1. Novák Béla

2. Mizsák Ramóna

3. Mészáros Csilla Laura

Váci fiúk (Váci Mihály Általános Iskola Óvoda- Nyírkarász)

1. Dudás Zoltán

2. Kapin Miklós Nándor

3. Tóth Béla

További képekért kattintson ide!